Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Údržba bazénu. Jak na to?

Údržba bazénu. Jak na to?Datum konání:
21.8.2019

Při nákupu bazénu je dobré si pamatovat, že vše nekončí v momentě, kdy se ocitne na vaší zahradě. Podívejte se na nejlepší tipy a triky, které vám usnadní péči o venkovní bazén.

Údržba vody v bazénu

Zastřešení bazénu je zásadní věc, která nejvíce pomůže jeho snadné údržbě. Střecha chrání vodu před mechanickými nečistotami. Bazény se střechou mají zároveň stabilnější pH. Je to proto, že do bazénu nenaprší jiná voda.

Asi každý se chce vyhnout zkažené vodě nebo řasám. Proto je dobré udržovat určité množství chloru ve vodě a optimální pH, které se pohybuje mezi hodnotami 6,8 až 7,2. Docílíte toho dvěma způsoby. Prvním je slaná voda. Ta šetří čas a náklady na bazénovou chemii. Zároveň má příznivý vliv na pokožku. Úprava slané vody v bazénu je služba, která je pro nás samozřejmostí. 

Druhá varianta je, že k zapuštěnému bazénu přidáme automatické dávkovací stanice chemikálií. I ty jsou zdravotně nezávadné. Stanice jsou o něco náročnější na dobu údržby i finanční náklady.

Vysávání bazénu

Automatický vysavač se vám bude hodit na hrubé nečistoty. Vysavač na bazén si hravě poradí se všemi prostory bazénu jako rovné plochy, stěny, dno i schodiště. Automatický bazénový vysavač s vlastním filtrem má oproti ručnímu dvě výhody. Ušetříte si práci i čas.

A ten nejlepší tip na závěr. I u údržby bazénů platí, že prevence je základ péče. Když se o svůj zahradní bazén budete starat od samého začátku, odvděčí se vám dlouhými léty věrné služby.