Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > 6 bazénových trendů pro rok 2024

6 bazénových trendů pro rok 2024Datum konání:
15.1.2024

Plánujete koupi zahradního bazénu a chcete, aby byl takříkajíc „in“? Také v oblasti bazénů se pravidelně objevují trendy a jejich výhodou je, že se nemění tak rychle, jako třeba ty módní. Jaké hity ovládaly poslední léto a určitě nám vydrží minimálně další 3 roky?

1. Tvar? Obdélník

V zahradní architektuře jsou velmi oblíbené ostré prvky a tento trend se týká i zapuštěných bazénů. Především tam, kde lidem navrhuje celou zahradu architekt, bývá volba jasná: obdélníkový bazén s ostrými rohy. Tento tvar je u lidí, kteří mají rádi design, největším favoritem. 

Více o obdélníkových bazénech


2. Bílý bazén

Od roku 2019 máme v nabídce standardně bílé bazény. Je to trend, který se k nám dostává ze západu, jako většina trendů. Stejně jako u klasických modrých bazénových skeletů se jedná o kvalitní materiál Polystone P německého výrobce Röchling, který vám zaručí velmi dlouhou životnost. Bílé bazény jsou krásné na pohled a působí opravdu velmi luxusně. Pokud tedy jdete s dobou, bílým bazénem získáte něco, co zatím jen tak někdo nemá.

Více o bílých bazénech


3. Slaná voda

Stále populárnější je úprava vody elektrolýzou soli. Princip je jednoduchý: Do bazénu se nasype sůl, která se pomocí elektrolýzy přeměňuje na plynný chlor. Ten není nijak cítit a nedráždí pokožku. V bazénu upravovaným slanou vodou se mohou koupat i děti a ti dospělí, kterým běžný chlor nedělá dobře.

Více o bazénech se slanou vodou


4. Protiproud do bazénu

Stále více lidí chce mít bazén nejen pro relaxaci, ale i zvýšení kondice či shození pár kilogramů. V tom případě je potřeba ho vybavit protiproudem, díky kterému si i na malé ploše kvalitně zaplavete. Velikost bazénu by měla být v tomto případě alespoň 6x3 m a hloubka nejméně 1,3 m.

Více o bazénech s protiproudem


5. Domácí aqua aerobik

Zasportovat si můžete i v případě, kdy protiproud nemáte. Zahradní bazén je totiž ideální pro aqua aerobik, kdy na místě provádíte různé cviky (inspirovat se můžete na veřejných lekcích a pak si cvičit v pohodlí vlastní zahrady). Díky tomu, že na svaly působí odpor vody, přináší tato aktivita úžasné výsledky. Navíc šetří klouby, takže je vhodná i pro seniory.

Více o aqua aerobiku


6. Automatický vysavač

Nechcete mít s údržbou žádnou práci? Pořiďte si automatický bazénový vysavač, který sám čistí stěny. V dnešní době nejde o žádný luxus – stále častěji ho volí lidé, kteří jsou zaneprázdnění a svůj volný čas chtějí věnovat něčemu jinému, než je úklid bazénu.

Více o bazénových vysavačích

Pokud chcete moderní bazén vidět na živo, přijďte se podívat k nám do showroomu v Plzni na Lochotíně, kde máme zprovozněno několik bazénů. Poradíme vám a můžeme rovnou na místě připravit cenovou kalkulaci vašeho vysněného bazénu. Nebo nás můžete napřímo kontaktovat