Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Kdy vyhrává plastový a kdy fóliový bazén?

Kdy vyhrává plastový a kdy fóliový bazén?Datum konání:
28.4.2018

Vybíráte mezi fóliovým a plastovým bazénem? Ulehčíme vám to. Vzali jsme 4 kritéria, která jsou pro většinu zákazníků nejdůležitější – cenu, stavební práce, životnost a design – a porovnali je. Rozhodněte se podle toho, co je podstatné právě pro vás.

1.  Stavební práce

U plastových bazénů jsou stavební přípravy jednodušší. Stačí výkop s betonovým dnem, který se po usazení bazénu obetonuje. Oproti tomu u fólie je potřeba celou jámu nejdřív vyzdít a vystěrkovat. Nutné je i vrtání, protože zdi se musí připravit pro instalaci příslušenství, jako je např. skimmer, trysky a světla. Teprve, když tyto práce skončí, umístí se do bazénu fólie.

2.  Cena

Dráž vyjdou nejen stavební práce, ale i bazén jako takový. Podle našich mnohaletých zkušeností může být celková cena za pořízení fóliového bazénu dokonce dvakrát taková, než u bazénu plastového, i když to samozřejmě není pravidlo.

3.  Životnost

Pokud je plast nebo fólie kvalitní, vydrží vám bazén po mnoho let. Z plastů si vyberte třeba Polystone P, který je velmi odolný a pružný. A u fólie? Určitě nevsázejte na nejlevnější tenkou, ale na pevnou protkávanou DLW fólii. Ať už pořizujete jakýkoli bazén, trvejte vždycky na tom, aby vám prodávající poskytl informace o přesném typu materiálu i jeho výrobci.

4.  Design

Fóliové bazény jsou určené pro ty nejnáročnější. Vyberete si totiž z velkého množství barev a vzorů a výsledek tak bývá velmi působivý. U plastů je nejčastější klasická světle modrá nebo odstín karibské modři. Oba typy bazénů mohou mít jakýkoli tvar, takže tady je prostor pro kreativitu, a osobitý styl dodá bazénu také zastřešení. To může být originálním prvkem bez ohledu na to, zda je bazén z plastu, nebo fólie.