Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Ohřev vody v bazénu

Ohřev vody v bazénuDatum konání:
4.4.2017

Stává se vám, že máte občas vodu v bazénu chladnější, než byste si představovali? Řešíte neustálé problémy s teplotou vody? V tomto článku se dozvíte, jaké jsou možnosti ohřevu bazénové vody, jaká je jejich efektivita a vhodnost použití.

Bazénové tepelné čerpadlo

První volbou, po které v dnešní době majitelé bazénů sahají, jsou bazénová tepelná čerpadla. Ta pracují na principu vzduch–voda a jejich použití doporučujeme při teplotách vzduchu nad 10 °C. To znamená, že teplou vodu si užijete nejen v létě, ale i na jaře a na podzim. Průměrná doba koupací sezony v bazénu s bazénovým tepelným čerpadlem činí 7 měsíců!

Bazénové tepelné čerpadlo má také vysokou účinnost, díky které uspoříte velkou část za elektrickou energii. Jeho provoz je ze všech ostatních variant suverénně nejekonomičtější.

Správný výběr čerpadla

Pro každý bazén je potřeba vybírat čerpadlo na míru. Při výběru doporučujeme orientaci na základě objemu bazénu a tepelného výkonu bazénového tepelného čerpadla. Počítejte přibližně na každých 5-6 m³ vody přibližně 1 kW výkonu čerpadla. Na bazén o velikosti 100 m³ potřebujete čerpadlo o výkonu přibližně 18 kW.

V naší nabídce disponujeme širokou škálou bazénových tepelných čerpadel. Zašlete nám poptávku, pro jaký bazén byste čerpadlo potřebovali. Spojíme se s vámi a poradíme vám při výběru vhodného bazénového tepelného čerpadla pro váš bazén.

Solární ohřev vody v bazénu

Solární ohřev vody je v posledním desetiletí velmi oblíbeným způsobem, jak si přihřívat vodu v bazénu. Je oblíbený zejména díky jednoduchému použití a téměř žádným nárokům na jakoukoli obsluhu.

V praxi je využití solárního ohřevu vody závislé na míře slunečního svitu. To limituje jeho využití v případě, že delší dobu nesvítí slunce. I tak ale dokáže zvýšit teplotu vody v bazénu až o 4-5 °C, což může znamenat prodloužení koupací sezony o několik dní až týdnů.

S výběrem solárního systému pro ohřev bazénové vody máme za posledních několik let bohaté zkušenosti. Pokud nad tímto způsobem ohřevu vody uvažujete, nabízíme vám širokou škálu možností včetně poradenství.

Ohřev vody tepelným výměníkem

Tento způsob ohřevu je vhodný tam, kde nechcete využívat žádnou z předešlých možností a raději využijete stávající zdroj tepla v domácnosti. Využívá se především v bazénech umístěných v interiéru ve spojení s plynovým nebo jiným kotlem.

U výměníku doporučujeme orientaci opět na základě výkonu a objemu bazénu. Doporučené hodnoty (při vstupní teplotě primárního okruhu 80 °C) jsou následující:

  • bazénový výměník 13 kW - objem bazénu max. 10 m³
  • bazénový výměník 20 kW - objem bazénu max. 20 m³
  • bazénový výměník 38 kW - objem bazénu max. 40 m³
  • bazénový výměník 53 kW - objem bazénu max. 60 m³
  • bazénový výměník 73 kW - objem bazénu max. 80 m³
  • bazénový výměník 88 kW - objem bazénu max. 100 m³
  • bazénový výměník 145 kW - objem bazénu max. 140 m³