Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Jak vybrat ideální parametry bazénu

Jak vybrat ideální parametry bazénuDatum konání:
21.1.2021

Při hledání vhodného bazénu vás v tom nenecháme plavat. Oblíbené rodinné relaxační bazény mají určité vlastnosti. Jaké to jsou a podle čeho si můžete vybrat ty, které vám nejvíce vyhovují?

Typy bazénů

Zahradní bazény se dělí na dva základní druhy. Tím prvním je zapuštěný bazén, který je zabudovaný do země. Současné trendy udávají bazény hranatého tvaru. Je to zejména z toho důvodu, že se takto projektují i nové domy. Bazén mívá zabudované schůdky a dá vybavit také bazénovým zastřešením. Druhý typ je pak samonosný neboli jinak nadzemní bazén, který stojí na povrchu země. Jeho největší přednostní je příznivá cena. Tím však většina výhod končí. Tento bazén má kulatý tvar.

Hloubka bazénu

Lidé si často myslí, že musejí zahradní bazén vybrat s ohledem na věk svých malých dětí. Jenže opak je pravdou. Malé děti nenecháte samotné ani v bazénu s nízkým dnem. Časem navíc odrostou, takže skákání do vody se stane oblíbenou letní kratochvílí. Proto doporučujeme vybírat bazény minimálně s hloubkou 1, 3 až 1, 5 metrů. Dno podzemního bazénu není technicky možné později prohloubit.

Délka a šířka bazénu

Nejoblíbenější zahradní bazén má na délku 6 metrů. Jeho šířka je 3 metry a hloubka se pohybuje, jak už jsme zmínili, kolem 1, 3 až 1, 5 metrů. Když si spočítáme poměr cena a výkon, vychází tento bazén jako pomyslný šampion. U dalších dvou oblíbených variant zůstává stejná šířka 3 metry a hloubka 1, 3 až 1, 5 metrů. Mění se jen délka – kratší bazén má 5, delší zase 7 metrů.

Další parametry

Naše bazény můžeme označit jako rodinné relaxační. Pokud máte doma sportovce, dokážeme vám vyrobit i bazén s protiproudem. Stejně tak lehce zvládneme provést zastřešení bazénu tak, ať si můžete zaplavat za jakéhokoliv počasí.

Jaké jsou aktuální trendy při realizaci bazénu? Podívat se na ně můžete v našem článku 6 bazénových trendů na tento rok. Pokud si chcete rovnou vybrat bazénový set, podívejte se na nabídku našich bazénových setů

Podívejte se na naše bazénové sety