Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Otužování v zahradním bazénu

Otužování v zahradním bazénuDatum konání:
18.2.2021

otužování v zahradním bazénuFenomén otužování zaplavil na přelomu let 2020 a 2021 Českou republiku. Způsobů, kde a jak se otužovat je nespočet. Jedním z nich je i zahradní bazén. Pokud si od nás pořídíte ať už zapuštěný bazén do země nebo bazén nadzemní, budete si moci kromě ledové sprchy ve vlastní koupelně dopřát i koupání v ledové vodě ve svém zahradním bazénu

Jak připravit v zimě bazén na otužování?

K přípravě bazénu na otužování nepotřebujete nic zásadního. Bazén před zimou klasicky jako každý rok zazimujte. Použít můžete náš návod na zazimování bazénu, nebo si tuto službu od nás objednejte. Pokud používáte zazimovací směs, nemusíte se jí bát, je zdravotně zcela nezávadná. Ze zkušenosti víme, že led se pod zastřešením až na výjimky nevytváří. V případě ledové krusty na vodě vysekejte do ledu otvor pro vstup do ledové vody. Pak už můžete v ledové vodě strávit čas, který si sami stanovíte. 

Benefity otužování:

  • V těle máme kolem 100 000 km tepen, žil a vlásečnic. K jejich procvičení je ideální střídání teplot. Sauna, ledová voda. Střídání teplot pomůže odplavit metabolický odpad z těla ven. 
  • Při vystavení těla do nekomfortního chladu dochází k rozšíření cév a tím k lepšímu průtoku krve. Otužování má tak pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Díky tomu dochází k dlouhodobému snižování krevního tlaku
  • Stimuluje imunitu. To je u části otužujících se lidí hlavní benefit. Otužováním se zvyšuje hladina bílých krvinek v krvi a tím se zrychlí obranná reakce na cizorodé látky a antigeny. 
  • Díky produkci endorfinů (hormonů štěstí) a adrenalinu, které se nám ve větší míře vyplavují do těla, cítíte příjemný pocit po těle i na duši. Z osobní zkušenosti můžeme říci, že ten pocit stojí za to :)