Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Bazén ve svahu: koupání na výši

Bazén ve svahu: koupání na výšiDatum konání:
31.3.2018

Bazén ve svahuVlastní koupání nemusí být pouhou fantazií dokonce ani tehdy, když máte pozemek u domu poněkud z kopce. Bazén ve svahu je dnes už docela běžná věc, ačkoliv svým způsobem věc výjimečná. Mnohdy totiž vznikne netradiční a velmi zajímavé dílo.

Kopec? Vlastně výhoda

Bazén, který je zasazený do stráně, totiž poutá pozornost a stoprocentně se stane zajímavým prvkem vašeho pozemku. Milovníci architektury mohou z tohoto důvodu nerovný terén považovat za velkou výhodu.

Vždy se poraďte

Svah může mít jakýkoliv sklon, pouze je důležité zajistit ho tak, aby nedošlo k sesuvu terénu, a tím poškození bazénu. Proto je nutné provést dokonalou stavební přípravu, kterou vám zajistí buď specializovaná firma, anebo můžete ušetřit a místo pro budoucí koupání vybudovat svépomocí. I tak se ale raději poraďte s odborníkem. Zahrada ve svahu s bazénem může být oříškem i pro zkušeného kutila.

Vyberte si cokoli

Umístění ve svahu životnost ani funkčnost bazénu rozhodně neovlivní. Lze do něj instalovat zapuštěný bazén, který může mít jakýkoli tvar. V nerovném terénu může dokonce stát i levnější nadzemní bazén. Stačí vytvořit dostatečný prostor a následně připravit rovnou betonovou plochu pro bazénový skelet.

Na ohřátí stačí vzduch

Pokud máte možnost vybudovat bazén na jižním svahu, postará se o příjemnou teplotu vody slunce. Co ale dělat, je-li vaše zahrada orientována na sever? Efektivní a finančně výhodnou pomoc nabízí tepelné čerpadlo, které dokáže s využitím elektrické energie získat dostatek tepla pro ohřátí bazénu, a to jednoduše z okolního vzduchu.

Zastřešení šetří peníze

Dále doporučujeme instalovat vhodné zastřešení bazénu. To zajistí, že voda v bazénu přes noc nevychladne a tepelné čerpadlo nebude mít následující den tolik práce.

Chcete řešit bazén ve svahu? Máme s tím zkušenosti. Poptejte nás. 

Poptat realizaci bazénu ve svahu