Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > 5 velkých výhod zastřešení bazénů

5 velkých výhod zastřešení bazénůDatum konání:
15.5.2017

 

Máte bazén a přemýšlíte, zdali má smysl k němu pořizovat zastřešení? Nebo řešíte toto dilema již při výstavbě bazénu? Pak přijměte několik našich rad, které vám pomohou se co nejlépe rozhodnout.

Jako firma působící v oboru bazénů od roku 2003 velmi doporučujeme realizaci zastřešení již při výstavbě bazénu, a to z těchto důvodů:

1.     Prodloužení koupací sezony

V otevřeném bazénu si koupání můžete užít jen v teplých dnech, kdy svítí slunce. Díky zastřešení si užijete prodlouženou koupací sezonu o několik týdnů. Už nemusíte čekat na hezké letní počasí. Užijte si koupání již na jaře a ještě na podzim.

Zastřešení bazénu Praha

2.     Úspora nákladů

Díky zastřešení bude ohřev vody efektivnější. Teplo v bazénu nebude unikat do okolí, ale bude zůstávat v prostoru pod zastřešením a ve vodě. Zastřešení také zabrání přísunu pevných částic do bazénové vody. Díky tomu uspoříte peníze za chemické prostředky, jejichž spotřeba bude v průběhu celého roku nižší.

3.     Méně čištění, více koupání

Během koupací sezony je potřeba se o kvalitní vodu v bazénu dobře starat. Starosti přidělávají okolní stromy, prach a všudypřítomné nečistoty, které se v bazénové vodě kumulují. Část těchto starostí můžete se zastřešením hodit za hlavu. Zastřešení zabrání vniknutí nečistot do vody a vy si tak místo čištění bazénu můžete užívat bazénových radovánek.

4.     Vyšší soukromí

Pokud máte rádi soukromí, oceníte zastřešení i z tohoto důvodu. Zastřešení vyrábíme z průhledných, kouřových, nebo zabarvených typů skel. Poslední dva zmíněné materiály vám navíc dopřejí vysokou míru soukromí.

5.     Bezpečnost v první řadě

Posledním důvodem, proč zastřešení bazénu doporučujeme, jsou jeho bezpečnostní vlastnosti. Každou minutou, kdy nemáte zastřešený bazén, jsou vaše děti a čtyřnozí mazlíčci vystaveni nebezpečí utonutí. Nenechejte je nadále čekat a zajistěte bazén proti jejich neočekávanému pádu do vody.  

Jaký typ zastřešení zvolit?

Jedním z nejprodávanějších typů zastřešení je půlkulaté zastřešení na obrázku vpravo. Jeho oblíbenost je dána příznivým poměrem ceny a výše zmíněných výhod, které zastřešení poskytuje.

Dalším velmi oblíbeným typem zastřešení je typ „lomený oblouk“, který má snížený obloukový tvar. Velká výhoda tohoto zastřešení je, že velmi dobře zapadá do celkového konceptu zahrady a zastřešení se díky svému nízkému provedení nestává dominantou zahrady. Jednodušší je také manipulace.

Půlkulaté zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu lomený oblouk

Příslušenství k zastřešení

Při výběru zastřešení je potřeba si ujasnit ještě příslušenství. Jedná se především o bazénová dvířka, výběr kolejnice na posuv celého zastřešení, design výplně a povrchovou úpravu rámu. Veškerý sortiment bazénového příslušenství máme k dispozici na prodejně v Plzni na Lochotíně. Rádi vám s výběrem poradíme.

  • Bazénová dvířka – realizujeme dvířka v čele nebo z boční strany (doporučujeme).
  • Kolejnice – realizujeme obyčejné, které jsou ale náchylné k deformaci vlivem vyššího zatížení. Proto doporučujeme pochozí kolejnice, které jsou konstrukčně robustnější.
  • Výplně zastřešení – k dispozici jsou průhledné, kouřové a zabarvené materiály z polykarbonátu. Poslední dva typy vám dodají vyšší pocit soukromí.
  • Povrchové úpravy rámu – na trhu je široká paleta povrchových úprav rámů, ale z našich zkušeností jsou nejpraktičtější materiály stříbrný elox (eloxovaný hliník) a bronz. Tyto varianty doporučujeme z důvodu vysoké životnosti a věrnosti barev po celou životnost bazénového zastřešení.

Jak výroba zastřešení probíhá?

  1. Kontaktujte nás s představou, kterou o zastřešení máte.
  2. Zaměříme celkovou plochu pro zastřešení (šířka, délka, umístění žebříku, místo pro odsunutí zastřešení atp.).
  3. Připravíme cenovou kalkulaci na základě požadavků a záměru.
  4. Vyrobíme zastřešení dle cenové kalkulace.
  5. Montáž zastřešení.

Kolejnice k bazénovému zastřešení

Pochozí kolejnice k bazénovému zastřešení

Pochozí kolejnice k bazénovému zastřešení

Bazénová dvířka v čele bazénu

Bazénová dvířka z boku bazénu

Barevné spektrum pro volbu zastřešení bazénu