Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Návody > Návod k obsluze a údržbě bazénového setu - skelet

Návod k obsluze a údržbě bazénového setu - skelet

NÁVOD K OBSLUZE A ÚDRŽBĚ BAZÉNOVÉHO SKELETU

  1. Bazénový skelet (bazénová vana) by měl být pravidelně čištěn, aby bylo zabráněno vzniku nežádoucích bakterií, řas a usazeninám na stěnách a dně bazénového skeletu. K údržbě bazénového skeletu a bazénové vody doporučujeme používat speciální k tomu určené přípravky, které jsou k dostání v obchodech s bazénovým vybavením. Vhodné přípravky lze zakoupit u společnosti Rentmil s.r.o.
  2. Bazénový skelet je určen výhradně k rodinné rekreaci a z tohoto důvodu musí být napuštěný zdravotně nezávadnou vodou, kterou je nutné po dobu provozování bazénu udržovat čistou a nezávadnou. K tomuto účelu se používají chemické přípravky, jako například chlor, pH regulátory, vločkovače aj. chemické přípravky a látky v kombinaci s filtračním zařízením dle dokumentu s názvem „Návod k obsluze a údržbě bazénové technologie“.
  3. Hladinu bazénové vody je nutné udržovat cca nad polovinou světlosti okénka skimmeru (tj. mezi úrovní rysky skimmeru s hodnotu Min. a Max.). Pokud je hladina bazénové vody nižší než ryska skimmeru (pod jeho jednou poloviny) úrovně Min. hrozí, že filtrační zařízení bude přisávat vzduch a hrozí tím poškození filtračního čerpadla a ostatní bazénové technologie. Obsah chloru v bazénové vodě nesmí překročit 1 mg/l a pH musí být udržované v rozmezí hodnoty 6,8 - 7,4.
  4. Mechanické nečistoty je nutné odstraňovat ze dna a stěn bazénového skeletu ručním nebo automatickým vysavačem. K odstranění ev. usazenin na stěnách a dně bazénového skeletu je možné použít přípravky k tomu určené a jemný hadr, nebo bazénový kartáč. V žádném případě nesmí být použito hrubých a abrasivních houbiček, hadrů a kartáčů, jelikož hrozí nenávratné a neopravitelné poškrábání stěn a dna bazénového skeletu. Nečistoty z hladiny bazénové vody lze sbírat hladinovou síťkou. V případě nedodržování těchto doporučení hrozí zkrácení životnosti bazénového skeletu a jeho poškození. V krajním případě může dojít k ohrožení zdraví osob používajících bazén.
  5. Před zimním obdobím je nutné provést opatření, která zabrání poškození bazénového skeletu vlivem mrazu či nepříznivých klimatických podmínek. Je nutné snížit hladinu bazénové vody pod technologické otvory bazénového skeletu a pomocí dilatačních plováků zajistit, aby led nerozpínal bazénový skelet. Bazénovou vodu je nutné ošetřit pomocí chemického zazimovacího přípravku a odvodnit bazénovou technologii. Viz dokument „Zásady pro zazimování bazénu“.
  6. Po ukončení zazimování bazénu je nutné provést opatření, která uvedou bazénový skelet a bazénovou technologii zpět do pravidelného provozu. Pro účely zprovoznění bazénového skeletu a bazénové technologie je nutné postupovat podle pokynů obsažených v dokumentu „Zásady pro jarní zprovoznění bazénu“.