Drobečková navigace

Bazény Rentmil > Služby > Bazénové příslušenství > Ohřev vody v bazénu

ohřev vody v bazénuOhřev vody v bazénu

Pro ohřev vody se dnes nejčastěji využívá řešení bazénového tepelného čerpadla, solárního ohřevu a případně lze také využít stávající řešení vytápění rodinného domu s napojením na tepelný výměník.

Ohřev vody tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je zařízení, které z okolí odebírá vzduch a ohřátý jej předává do bazénové vody. Takovému principu, na kterém tepelné čerpadlo pracuje, se říká vzduch-voda. Tento druh vytápění je vysoce ekologický a má velmi nízké provozní náklady. 

Solární ohřev bazénu a vody

Mezi zákazníky stále oblíbenější varianta ohřevu bazénové vody. V nabídce disponujeme skleněnými, trubičkovými a hladkými solární panely včetně příslušenství. Solární panely vám dodáme, namontujeme a celkově zprovozníme. Pro konkrétní nabídku solárního ohřevu vody nás prosím kontaktujte.

Tepelný výměník

Ohřev bazénové vody přes tepelný výměník funguje na principu 2 oddělených okruhů vody. V tepelném výměníku se voda z bazénu ohřívá pomocí ohřáté vody ze standardního topného zařízení, kterým disponuje rodinný dům. Často jím je například plynový kotel, solární panely na střeše domu, městský teplovod apod. Ohřátá voda se pak vrací z tepelného výměníku zpět do bazénu. Možností je v dnešní době opravdu velké množství a konkrétní způsob zapojení konzultujeme vždy individuálně dle současného vybavení domu. 

POPTAT ŘEŠENÍ OHŘEVU VODY