Potřebujete poradit s výběrem?
Navštivte náš showroom v Plzni
nebo zavolejte +420 737 222 004
Drobečková navigace

Úvod > Radíme vám > Co do interiéru? Přelivový bazén

Co do interiéru? Přelivový bazén



Datum konání:
25.2.2018

Plánujete dům s bazénem? Nebo budujete penzion a chcete, aby se vaši hosté mohli koupat po celý rok? Do interiéru se nejvíce hodí přelivový bazén. Řekneme vám, jak tento bazén funguje, jaké jsou jeho výhody a proč se hodí dovnitř, ale ne ven.

Voda až po okraj

Přeliv určitě znáte z krytých veřejných bazénů. Po obvodu je přelivový žlábek, do kterého voda přetéká a přefiltrovaná se pak vrací zpět. Přelivový bazén se tedy napouští úplně až po okraj a při koupání plně využijete jeho hloubku. Na rozdíl od běžnějšího bazénu s odtokovým otvorem – tzv. skimmerem, který má hladinu přibližně 10 cm pod okrajem.

Žádné plýtvání

U přelivu také oceníte, že veškerá voda, kterou vyšploucháte, steče do žlábků a vrátí se zpět do bazénu. Zbytečně tedy neplýtváte. Praktické je i to, že se v jeho okolí nedělají louže.

Snadnější údržba

To, že je voda až po okraj, má další velké plus. Po obvodu přelivového bazénu se totiž nevytváří čára z nečistot. Ta se po čase udělá v bazénu se skimmerem v místech, kde je hladina a nezbývá, než ji odstranit.

Reprezentativní vzhled

Přelivové bazény působí velmi reprezentativně, a proto se hodí i do hotelů a lázní. Jsou ale také podstatně dražší než rozšířenější bazény se skimmerem.

Přeliv na zahradu? Raději ne

Zatímco bazén se skimmerem se hodí dovnitř i ven – záleží na vašich potřebách a samozřejmě rozpočtu – pro přelivový bazén to neplatí. Na zahradu ho nedoporučujeme. Tam se hodí klasický zapuštěný bazén.

Voda, kterou venku vycákáte ven, by totiž do žlábku spláchla i okolní nečistoty. Údržba je pak náročnější, protože musíte čas od času ze žlábku sundat mřížku a očistit ji od listí a trávy. Existuje ale výjimka. Bazén s přelivem může být v exteriéru, musí být ale zastřešený.

POPTAT PŘELIVOVÝ BAZÉN